WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

5-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach


 

W czwartkowe południe 14.12.2017 r. Miejski Dom Kultury w Świebodzicach wypełnił się po brzegi. Tego dnia świętowaliśmy 5-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach. 

W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Świebodzice Pan Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice Pan Krystian Wołoszyn, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Klepiec, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach Pani Izabela Siekierzyńska, Radna Zofia Marek, Ks. Andrzej Białek, Kierownik ŚDS w Wałbrzychu Pani Justyna Sobota, Kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze Pani Katarzyna Pisarek, rodzice uczestników, pracownicy oraz uczestnicy. 

Nasi podopieczni zaprezentowali wspaniały program artystyczny w tym piosenkę do melodii „Ale to już było” Maryli Rodowicz i tak samo jak Maryla i oni tego dnia dali czadu na maksa :). Podczas programu mieliśmy okazję oglądnąć film o Naszym Ośrodku, w którym uczestnicy zagrali główne role. Pokazywał on wszelki szczeble działalności ŚDS w Świebodzicach i podkreślał, że od 5 lat osoby niepełnosprawne intelektualnie i osoby z zaburzeniami psychicznymi znajdują tam bezpieczną i przyjazną przystań traktując to miejsce jak swój własny dom. Ten jubileusz był bardzo ważną chwilą dla Nas wszystkich, była to okazja do wspomnień, które choć minione pozostają w Naszej pamięci. Zdajemy sobie sprawę, że 5 lat to przecież niewielę ale to właśnie przez ten krótki czas aż pięć razy cieszyliśmy się z nadchodzącej jesieni, pięć razy witaliśmy utęsknioną przez Nas wiosnę, pięć razy radowaliśmy się z upalnych dni lata.

Nawiązywaliśmy nowe przyjaźnie, poznawaliśmy wiele ciekawych miejsc i zdobyliśmy mnóstwo doświadczeń, które wzbogaciły Nasze życie. Huczne „100 lat”, przepyszny tort i poczęstunek był wspaniałym podsumowaniem 5 lecia działalności Ośrodka.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 

 


  

     

     |  do góry  |