WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

UPCYCLING Z WYKORZYSTANIEM PALET


 
Zainspirowani popularnym od kilku lat nurtem upcyclingu, postanowiliśmy własnoręcznie wykonać meble z palet. Ale zacznijmy od początku. Czym właściwie jest ten cały upcycling? Najprościej mówiąc, upcycling to nic innego jak przetwarzanie śmieci, rzeczy nie użytecznych, starych w celach artystycznych, czyli nadanie im nowego życia i podwyższenie ich wartości.

Palety to doskonały, tani i ekologiczny materiał do konstruowania mebli o czym przekonali się Nasi uczestnicy. Materiał ten podarowała i dowiozła Nam Firma Capricorn w Świebodzicach za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Korzystając z pięknej wakacyjnej pogody zajęcia stolarskie odbywały się na świeżym powietrzu, dzięki czemu mieliśmy dużo więcej przestrzeni do tworzenia Naszych mebli. Produkcja mebli to długotrwały proces złożony z wielu etapów, począwszy od szlifowania drewna odpowiednimi przyrządami, przycinania palet wyrzynarką do drewna, impregnowania po malowanie i ostateczne złożenie palet zgodnie z ich przeznaczeniem.

Postanowiliśmy stworzyć stoły i siedziska i zagospodarować nimi przestrzeń za Naszym Ośrodkiem. Choć praca często nam się dłużyła i nie jednokrotnie wszyscy mieliśmy dosyć szlifowania, jesteśmy dumni z efektu końcowego, który można podziwiać na zamieszczonych poniżej fotografiach.

Płynące z serca podziękowania składamy Firmie Capricorn w Świebodzicach. Baz Państwa pomocy nie osiągnęlibyśmy tak satysfakcjonującego Nas efektu.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

  
 


  

     

     |  do góry  |