WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

Wycieczka do ZOO Safari 


 

Bez konieczności posiadania paszportu czy wiz do egzotycznych krajów jedynie z dowodem osobistym w portfelu. Bez długiego tułania się samolotem czy statkiem mieliśmy możliwość wstąpienia na afrykański kontynent. Ciekawi czarnego lądu udaliśmy się do ogrodu zoologicznego ZOO Safari w Dvůr Králové w Czechach.

Ogród ten jest położony na ponad 60 ha i ma ponad 70 letnią tradycję. Znajdziemy tam wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach m.in. Zwierząt Drapieżnych, Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Surykatki, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych. Jednak specjalnością ogrodu i największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają luzem liczne zwierzęta kopytne: Antylopy Końskie, Gnu Białobrode, Bawoły, Zebry, Żyrafy, Osły Somalijskie i ogrom innych gatunków. Afrykańskie Safari przejechaliśmy „Afryka Truckiem”, w którym z zapartym tchem i dobiegającym z oddali rykiem lwa podziwialiśmy stada afrykańskich zwierząt znajdujących się w tym ZOO. Największe emocje wywołała u nas wizyta w zagrodzie lwów. Zostaliśmy zabezpieczeni kratami i wjechaliśmy zobaczyć króla afrykańskiej sawanny. Ten olbrzym na szczęście wygrzewał się na słońcu z dala obserwując Nas jak swój obiad.

Zobaczyliśmy wiele afrykańskich zwierząt, poniosły Nas dźwięki afrykańskich bębnów i zachwyciła Nas piękna sztuka czarnego lądu. Przeżyliśmy tam wiele pięknych chwil, które już na zawsze zostaną w Naszej pamięci.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
 

 


  

     

     |  do góry  |