WIADOMO¦CI

 

   

A A A

  

Zagórze ¦l±skie


 

Uczestnicy ¦rodowiskowego Domu Samopomocy pozazdro¶cili wszystkim, którzy maja wakacje i wybrali się na wycieczkę do Zagórza ¦l±skiego.

Na pocz±tku wspięli¶my się na Górę Choina, na której szczycie znajduje się Zamek Grodno. Podopieczni poznali historię zamku i ciekawie opowiadane przez przewodnika legendy z nim zwi±zane. Wiele emocji u Naszych uczestników wzbudziły ¶redniowieczne narzędzia tortur, a ogromne zaciekawienie wywołała studnia, znajduj±ca się na ¶rodku dziedzińca zamkowego. W zamku znajduję się wieża widokowa, na któr± prowadzi 112 schodów. Podopieczni w pocie czoła wdrapali się na wieżę aby podziwiać panoramę Zagórza ¦l±skiego i najbliższej okolicy.

Kolejnym punktem wycieczki była Zapora wodna w Zagórzu ¦l±skim. Wszyscy podziwiali¶my piękno tej konstrukcji i jej bajecznego otoczenia. Jezioro Bystrzyckie jest idealnym miejscem na aktywny odpoczynek jaki i leniuchowanie na plaży. My wybrali¶my ten pierwszy i z tamy ruszyli¶my w piesz± wycieczkę wzdłuż jeziora do Hotelu Maria Antonina, gdzie czekały na Nas rowerki wodne. Czerwonym Ferrari i Pięknym Łabędziem ruszyli¶my w regaty po Jeziorze Bystrzyckim. Rowerki okazały się strzałem w dziesi±tkę i na pewno nie raz skorzystamy z tego typu atrakcji. Po wysiłku fizycznym był czas na pyszny obiad w postaci pierogów, słodki poczęstunek i relaks na plaży.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

 

 


  

     

     |  do góry  |