WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

„FESTIWAL NIEZWYKŁOŚCI - integracyjne warsztaty twórczości artystycznej”


 

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach mieli okazję uczestniczyć w VI już edycji „Festiwalu Niezwykłości- integracyjne warsztaty twórczości artystycznej”, która odbyła się w Pałacu w Pawłowicach. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” w Kluczborku.

Przedsięwzięcie to trwało 3 dni i zgromadziło osoby niepełnosprawne z 30 ośrodków z 5 województw: opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Przez dwa dni Nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach artystycznych, na których uczyli się m.in. jak wykonać papierową wiklinę, aniołki z drewna i filcu, tworzyli aniołki ze szkła, wianki z darów natury, świeczki i mydełka zapachowe, robili odlewy z gipsu, uczestniczyli także w warsztatach muzycznych, wokalnych i malarskich.

W kolejnym dniu mieliśmy okazję zaprezentować przywiezione przez Nas prace rękodzielnicze na straganach w rynku w Kluczborku. Tego dnia też popisywaliśmy się Naszymi zdolnościami muzycznymi na scenie. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „List do Boga”. Wieczory mijały nam w rytmach Disco na wspólnej integracji i tańcach podczas dyskotek organizowanych w pałacu.

Misją Festiwalu było pokazanie ludziom wszechstronnych umiejętności jakie posiadają osoby niepełnosprawne. Wyjazd stanowił okazję do promowania Naszej twórczości artystycznej oraz integrację między podopiecznymi Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych z pięciu województw. 

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
 

 


  

     

     |  do góry  |