WIADOMOŚCI

 

   

A A A

  

Wizyta w schronisku


 

Mój dziadek dał mi psa, pies cztery łapy ma...

Jak wiadomo najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies, dlatego w ostatnim tygodniu w Środowiskowym Domu Samopomocy odbywały się zajęcia dotyczące tych oto czworonogów. Uczestnicy oglądali piękny i wzruszający film ( polecamy wszystkim) pt. „Mój przyjaciel Hachiko” Fabuła filmu jest oparta na faktach i opowiada o bezwarunkowej miłości i oddaniu psa do swego włascieciela. 

Podopieczni zainspirowani filmem z wielką przyjemnością udali się wraz z terapeutami do włbrzyskiego Schroniska dla Zwierząt. Podczas tej wizyty poznaliśmy zasady funkcjonowania schroniska oraz warunki w jakich przebywają zwierzaki. Podopieczni z zainteresowaniem, słuchali pracownicy ze schroniska, która opowiadała historię każdego czworonoga i zachęcała do przemyślanych zakupów lub adopcji każdego z nich. Mieliśmy także okazję nawiązania bliższego kontaktu z czterema psami, z którymi udaliśmy się na spacer.

Spontaniczna i radosna zabawa z psiakami dostarczyła uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego.
Tego rodzaju przedsięwzięcia kształtują w uczestnikach większą empatie, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, a także pozwalają oderwać się od otaczającej ich rzeczywistości. Dlatego też nie będzie to nasza ostatnia wizyta. Obiecaliśmy w miarę naszych możliwości zawsze pomagać pupilom ze schroniska, dlatego chcemy zorganizować zbiórkę darów dla potrzebujacych piesków. Wszystkich chętnych zapraszamy do wsparcia Naszej inicjatywy poprzez przynoszenie różnego rodzaju karm dla psów i kotów do Naszego ośrodka.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


  

     

     |  do góry  |